
Aeco stopt ermee en laat 10.000 klanten gaan
Leverancier Aeco heeft aangekondigd definitief de boeken te sluiten vanaf 1 maart 2022 om een faillissement te voorkomen. Reden hiervoor is de ongeziene stijging van de energieprijzen. Het bedrijf levert zijn leveringsvergunning dus weer in en vraagt al zijn klanten zo snel mogelijk een nieuwe energieleverancier te vinden. Wij vertellen je wat jouw rechten als klant zijn en hoe je snel een leverancier vindt die is aangepast aan jouw verbruik.
Aeco stopt met zijn activiteiten vanaf 1 maart 2022
Een complete verrassing is het niet. Sinds januari 2021 zijn de energieprijzen blijven stijgen, en dat zowel voor de energieleveranciers die hun energie op de groothandelsmarkten kopen, als voor de eindconsument. Om een faillissement te voorkomen, liet Aeco (het vroegere Energie 2030) onlangs weten zijn activiteiten definitief stop te zetten vanaf 1 maart 2022.
In Wallonië en het Brussels Hoofdstedelijk Gewest zijn het de distributienetbeheerders (DNB’s) die de leveringsvergunning van Aeco hebben ingetrokken. In Vlaanderen heeft de distributienetbeheerder Fluvius Aeco de toegang ontzegd tot het Vlaamse aardgasnetwerk. Fluvius wordt dus de noodleverancier voor gas van zowat 200 Vlaamse klanten. Omdat de leveringsprijzen daar hoger zijn dan bij gewone leveranciers, worden die klanten uitgenodigd een nieuwe leverancier te vinden. Er werd echter geen procedure ingesteld voor de intrekking van de leveringsvergunning voor elektriciteit. Zolang Aeco een leveringsvergunning heeft, moet hij aan zijn verplichtingen voldoen, aldus de Vlaamse energieregulator (VREG). Toch is de VREG op de hoogte van de moeilijke situatie van de leverancier.
Helaas is Aeco niet het enige slachtoffer van de historische stijging van de energieprijzen. Het is al de vierde leverancier die de handdoek in de ring moet gooien. Energy2Business en vroegen het faillissement al aan, en vroeg in december 2021 bescherming tegen zijn schuldeisers.



