
Digitale meter: zijn eigenaars van zonnepanelen terecht bang?
Weinig mensen zitten te wachten op de komst van de digitale elektriciteitsmeter. Vooral de eigenaars van zonnepanelen hebben de nodige zorgen. Toch kan je een maximaal rendement halen uit je zonnepanelen, maar dan moet je wel je verbruiksgewoontes aanpassen. We leggen uit hoe je dit kan doen en hoe je in afwachting al stevig kan besparen.
Het huidige systeem
Eigenaars van zonnepanelen beschikken vandaag over een terugdraaiende teller. De distributienetbeheerder kan er niet uit afleiden hoeveel elektriciteit je opwekt en hoeveel je van het distributienet afneemt. Staat de teller bij de jaarfactuur op nul, dan betaal je geen netkosten. Uiteindelijk zijn het de consumenten zonder zonnepanelen die de kosten dan dragen. De overheid voerde in 2015 het prosumententarief in, om de eigenaars van zonnepanelen toch te laten betalen voor de diensten van de distributienetbeheerder.
Vergelijk nu de prijs van elektriciteit en aardgas en bespaar op je globale energiefactuur !
Het toekomstige systeem
Bij de digitale meter verloopt de afname en de injectie van de stroom gescheiden. De distributienetbeheerder kan nu wel nagaan hoeveel stroom eigenaars van zonnepanelen van het net halen. Op die afname geldt het distributienettarief, ook al compenseer je die afname door op een ander moment energie op te wekken. Het prosumententarief zou logischerwijze wegvallen.



